A nanotechnológia egyre meglepőbb megoldásokkal jelentkezik.
Ezek közé sorolható a folyékony üvegnek elkeresztelt, a valóságban szilícium dioxidon alapuló nanotechnológiás készítmény, amely meglepően hatékony védelmet ad a mobiltelefonod, a táblaszámítógéped és a laptopod kijelzőjének!
A használata roppant egyszerű, nem kell hozzá különösebb szakértelem.
Mivel a film bevonat teljes száradási ideje 12 óra, ezért javaslom, hogy este, lefekvés előtt, a megfelelő éjszakai üzemmód bekapcsolása után végezd el a kijelző kezelését!
A csomagban két kendőt találsz!
Az első egy fehér tasak.
Ebben találsz egy speciális tisztítóanyagot tartalmazó kendőt, amelynek használatával elő kell készítened a felületet a nano bevonat felvitelére.
Ha koszos a telefonod, akkor én azt javaslom, hogy még e-tisztító kendő használata előtt tisztítsd meg azt egy hatékony tisztító szerrel.
Ilyen szer a Q35-ös tisztítóhab.
Ezt követően használd a sötét csomagolásban lévő, speciális tisztító kendőt.
Fontos, hogy tökéletesen megtisztított (ujjlenyomat, por és egyéb szennyeződésektől mentes) kijelzőre vidd csak fel a nano bevonatot!
A kezelést tiszta, pormentes helyen végezd!
A második tasakban találod a speciális „folyékony üveggel” átitatott törlőkendőt.
Ezzel alaposan töröld át a kijelző felszínét, majd tedd le a készüléket egy olyan helyre, ahol nem éri por és egyéb szennyeződés.
12 óra elteltével a nano bevonat tökéletesen megszárad és kialakul a speciális felületi védelem.
A bevonat jelentős mechanikai (karcolás elleni) védelmet biztosít. Óv a kosztól (pl. por), megakadályozza a szennyeződés és a baktériumok megtelepedését.
Vízlepergetővé teszi a felületet és elég jól véd az ujjlenyomatok ellen.
A leírás szerint, a kialakított védelem akár 12 hónapig is kitarthat, de ha csak a felét tudja, akkor is sokkal kényelmesebb, praktikusabb megoldás, mint a képernyővédő műanyag fóliák.
A különféle védőfóliákat ugyanis gyakran képtelenség buborékosodás nélkül felhelyezni, karcolódva pedig egyre inkább zavaróak és eleve csökkentik a kijelző képminőségét.
Egyes védőfóliák még a tapintásérzékelésben is kisebb nagyobb zavarokat okozhatnak.
A nanotechnológiás „folyékony üveg” védőfilm esetén azonban nem kell számolnunk ezekkel a kellemetlenségekkel.
Alkalmazás: